Doprava ZDARMA pri nákupe nad 20 eur

Slnko a pleť: Prečo a ako sa chrániť?

Slnko a pleť: Prečo a ako sa chrániť?

Kam chodí slnko, tam nechodí lekár – platí dodnes, ALE…

Vitamín D, ktorý čerpáme primárne zo slnka významne posilňuje imunitný systém. Trochu slnka teda prospieva našej nálade, zdraviu i pleti, no vo veľkej miere môže ublížiť.

Slnečné žiarenie je v súčasnosti veľmi silné a nebezpečné a preto by sme s pobytom na slnku mali byť obozretní a dodržiavať viaceré zásady.

Aké následky vo všeobecnosti môže spôsobiť nadmerné a nechránené vystavovanie pleti slnku? 

Riziká, ktoré prináša dlhodobý pobyt na slnku sú vo všeobecnosti dobre známe. Prílišným opalovaním dochádza k poškodeniu pokožky, na ktorej sa začnú tvoriť vrásky, pigmentové škvrny a jednoducho naša pleť starne skôr a rýchlejšie.

Je opaľovanie v poriadku?

Niektorí ľudia sú možno v domnení, že pokiaľ sa pleť nespáli, samotné opaľovanie nie je škodlivé. Je to však mýtus. Po preniknutí UV žiarenia do pokožky sa poškodzujú kožné vlákna a neskôr aj DNA bunky. Vtedy sa naštartuje ochranný proces pigmentácie, ktorá spôsobí nielen opálenie ale i chyby v genetickej informácii. Tie sa zvyčajne napravia. Ak nie, v najhoršom prípade sa zriedkavo môže objaviť aj rakovina kože.

Nenechajte preto svoju pleť zostarnúť: Ako sa chrániť a akú starostlivosť o pleť zvoliť?

Pleť je v lete oveľa náchylnejšia na rozvoj vrások a preto je potrebné sa chrániť pred priamymi slnečnými lúčmi. Slnko je jedným z hlavných faktorov, ktoré ovplyvňujú starnutie pleti. Práve UVA žiarenie má za následok stratu kolagénu a elastínu.

Najmä v lete, kedy sme takmer denno-denne vystavení priamemu slnku sa preto odporúča dbať o svoju pleť ešte väčšmi ako inokedy počas roka.

Slnko je jedným z hlavných faktorov, ktoré ovplyvňujú starnutie pleti

Počas dňa, kedy je naša pleť vystavená slnečnému žiareniu sú priam nevyhnutnosťou ochranné krémy s faktorom od SPF 30 a vyššie.

Samozrejme, alfou omegou je obmedziť vystavovanie sa slnečnému žiareniu medzi 10. a 15. hodinou a nie viac ako 20 minúť denne.

Nezabudnite ani na slnečné okuliare s UV filtrom, ktoré ochránia vaše oči i pokožku očného okolia, ktorá je veľmi tenká a namáhaná. Večer pred spaním sa okrem starostlivosti vo forme pleťového krému či séra odporúča aplikovať i kvalitný očný krém.

Lift & Repair očný krém poskytuje očnému okoliu potrebnú vlhkosť a pôsobí proti podráždeniu. Začervenanie je redukované a namáhaná a citlivá pokožka je upokojená. Okrem toho, prémiová účinná látka Brightenyl redukuje UV škvrny, viditeľne rozjasňuje hyperpigmentáciu, redukuje príznaky sčervenania (až o 60 %) a vo všeobecnosti zabezpečuje jasnejší a žiarivejší vzhľad pleti.

Lift & Repair očný krém poskytuje očnému okoliu potrebnú vlhkosť a pôsobí proti podráždeniu

Voda, voda a ešte raz voda..

Hydratácia je alfou omegou počas celého roka. No práve teraz je dôležité pleť hydratovať ešte viac. Dehydratácia spúšťa v tele doslova spúšť a preto treba dbať na dostatočný prísun vody v akejkoľvek podobe, zvonku i zvnútra.

V letných mesiacoch je pleť citlivejšia z dôvodu intenzívnejšieho slnečného žiarenia a preto je to čas, kedy je potrebné bežnú pleťovú starostlivosť obohatiť o také produkty, ktoré nielen hydratujú a vyhladzujú vrásky, ale pôsobia i regeneračne a ochranne.

Medical Beauty For Cosmetics obsahuje účinné látky ako kolagén, revivyl, kyselina hyalurónová, antarcticine, hodvábny proteín a ďalšie, ktoré riešia vyššie spomínané potreby pokožky. Ich pozitívne účinky sú klinicky preukázané a zabezpečia, že aj z citlivej pokožky sa stane dokonale zdravá a žiarivá pleť. ????

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie