Doprava ZDARMA pri nákupe nad 20 eur

Problém, o ktorom sa až tak nehovorí, no vie poriadne potrápiť: suchá a citlivá pleť

Problém, o ktorom sa až tak nehovorí, no vie poriadne potrápiť: suchá a citlivá pleť

Jeden z najčastejších problémov, ktorý trápi ženskú pleť a následne i ženský vzhľad, je bezpochyby suchosť a citlivosť. Kozmetická pozornosť je však prioritne smerovaná skôr k vráskam, ktoré sú označované za jedného z najväčších strašiakov. No suchá a citlivá pleť je tichý zabijak sviežeho vzhľadu, ktorý vie v konečnom dôsledku nejednu ženu potrápiť oveľa viac, než spomínané vrásky, práve kvôli výrazným prejavom.

Okrem toho, ak je pleť suchá, vrásky sú viditeľnejšie a celkovo pleť pôsobí staršie a ochabnuto, keďže suchosť uberá na jasnosti a sviežosti pokožky. MEDICAL BEAUTY For Cosmetics však  má pre vás opäť riešenie v podobe kvalitnej novej línie produktov s názvom Ultra Sensitive pre naozaj citlivú pleť.

Mám suchú pleť aj ja?

Príznaky, ktoré so sebou citlivá a suchá pleť prináša, sú skutočne nepríjemné a môžu sa vyskytovať na celej tvárovej ploche. Začervenanie, šupinatosť pleti sprevádzaná niekedy i výrazným svrbením. Silný pocit napätia celej tváre.

V prípade výrazne suchej pokožky, môžu tieto príznaky napadnúť aj pokožku pod očami, ktorá je jednou z najcitlivejších partií. Je to dôsledok toho, že v týchto miestach je pokožka tenká. Citlivosť na týchto miestach sa prejavuje nepeknými tmavými kruhmi, ktoré následne prispievajú k tvorbe očných vačkov i k tvorbe vrások.

Kožný maz nie je vždy nepriateľ

Suchá a citlivá pokožka zvyčajne predstavuje jedno a to isté. Ako sme už spomínali vyššie, jej príznaky sú spravidla podobné až rovnaké. Tento jav vzniká ako dôsledok pokožky, ktorá nedokáže viazať vodu, respektíve je táto schopnosť znížená. Toto môže byť spôsobené viacerými dôvodmi – či už kvôli letnému počasiu a častému slneniu, alebo prudkým prechodom z tepla do zimy či naopak, ale i celkovej dehydrovanosti tela alebo nesprávnej kozmetike, ktorá možno obsahuje nie veľmi vhodné zložky pre vašu pleť.

Pri citlivej pokožke je tvorba mazu o niečo nižšia a preto dochádza k narušeniu kožnej bariéry. Koža si nevie vytvoriť dostatočné množstvo mazu, čo vedie k jej napnutiu a krehkosti. Jej schopnosť viazať vodu je taktiež o niečo znížená. V dramatickejších prípadoch môže viesť suchá pokožka až k ekzémom.

Riešenie je jednoduché, ak si správne vyberiete

Ak ste sa v tomto článku zatiaľ našli, nezúfajte. Účinné látky v novej línií ULTRA SENSITIVE zabezpečia, že vaša pleť bude opäť žiariť sviežosťou. Kyselina hyaluronová, aktívna zložka Agefinity, aloe vera, pantenol, ektocin, bambucké maslo či ceramidy, tieto všetky predstavujú extra účinnú kombináciu efektívnych látok len v troch klasických kozmetických prvkoch. Nemusíte míňať peniaze na super drahé kozmetické vychytávky, ani stráviť hodiny pri kozmetických procedúrach.

Vysoko-účinná starostlivosť pre upokojenie citlivej pokožky. Pomáha pri podráždení a znižuje hĺbku vrások.

Naozaj čarovný pomocník

ULTRA SENSITIVE SOS Elixír je upokojujúci, intenzívne vyživujúci koncentrát, ktorý dodá vašej pleti okamžitú vlahu. Pleť je po ňom krásne regenerovaná, získa späť svoju elasticitu a to vďaka pantenolu, aloe vera či dokonca pichľavej hruške. Navyše, tento zázrak môžete vďaka vysokej koncentrácií všetkých potrebných látok pokojne použiť aj ako alternatívu séra priamo pod krém.

Postavte svoju starostlivosť na pevných pilieroch

Určite nám dáte za pravdu, že dobrý denný krém, ktorý rieši všetky problémy vašej pleti a zároveň má i kvalitné zloženie, je skutočne alfou omegou v dámskej kúpeľni. Denný krém ULTRA SENSITIVE 24-H sa bude snažiť udržať vašu pleť pokojnú a hydratovanú takmer po celý deň.

Pomôže mu v tom najmä už spomínaná vysoko efektívna aktívna zložka Agefinity ™ ktorá pomáha obnovovať bunky starnúcej pokožky, redukuje viditeľné vekové škvrny a výrazne znižuje hĺbku vrások. Ak sa vaša suchá pokožka prejavuje najmä nepríjemným začervenaním či dokonca už i zvýraznila nejaké tie vrásky, odporúčame vám ihneď siahnuť po tomto účinnom pomocníkovi.

Oči sú bránou do duše … i do organizmu

No ak vás tento problém trápi aj v tej najcitlivejšej oblasti a vaše okolie pod očami je opuchnuté či tmavé, potom to skúste s ULTRA SENSITIVE Očným krémom, ktorý zredukuje tmavé kruhy a vačky pod očami, posilní kožnú bariéru, ale tiež zmierni podráždenie a regeneruje. 

To všetko najmä vďaka božskej kyseline hyaluronovej a účinným ceramidom. Sú to špeciálne tuky, ktoré sú nevyhnutné pre obnovu a hydratáciu kožnej bariéry, ktorá zabraňuje prenikaniu škodlivých látok cez pokožku. Tak prispievajú k posilneniu odolnosti pokožky, keďže vo vrchnej vrstve pokožky tvoria až 50% kožnej bariéry.

Intenzívne výživný očný krém pre veľmi citlivú pokožku na ochranu a regeneráciu citlivých oblastí očí. Pomáha redukovať tmavé kruhy a tašky pod očami.

Citlivá a suchá pleť vie potrápiť nejednu ženskú tvár, avšak so správnou starostlivosťou a životosprávou tomuto neduhu môžete pokojne predchádzať. Preto dbajte najmä na zloženie vašej kozmetiky, ale i dostatočnú hydratáciu celého organizmu a životosprávu. Budete sa cítiť lepšie vy i vaša pleť.