Doprava ZDARMA pri nákupe nad 20 eur

Prémiové zloženie s láskou k prírode

Prémiové zloženie s láskou k prírode

Ako spoznáte skutočne kvalitnú a overenú prírodnú kozmetiku? Podľa zloženia. Ale viete, či váš krém rešpektuje okrem zdravia aj planétu? Čítajte ďalej a dozviete sa viac.

Návrat k prirodzenosti

Moderným ženám mimoriadne učarovala prírodná kozmetika, lebo vedia, že jej zdravé zloženie robí s pokožkou divy. Hlavne ak žijete v meste, vaša pleť môže často pôsobiť unaveným dojmom. Príčinou býva oxidačný stres a jeho následkom, žiaľ, aj predčasné starnutie pokožky.

Tu prichádza na rad prvá výhoda prírodnej kozmetiky: vďaka svojmu zloženiu, ako sú kokosový olej, bambucké maslo či kyselina hyalurónová, dodáte vašej pleti prirodzenú výživu a zdravé antioxidanty – účinných bojovníkov proti starnutiu a pôsobeniu voľných radikálov.

A keď chcete mať istotu, že váš krém či sérum rešpektuje okrem zdravia aj prírodu, stavte na produkty, ktoré majú:

Certifikát kvality

Prírodná kozmetika môže mať rôzne druhy certifikácie, ktoré potvrdia poctivosť jej zloženia. Jednou z nich je certifikácia COSMOS (Cosmetic Organic and Natural Standard, v preklade Organický a prírodný štandard v kozmetike). Celosvetovo ju získalo viac ako 9000 účinných látok, medzi nimi aj skvelý Antarciticine – hlavná účinná látka v kozmetike rakúskej značky MEDICAL BEAUTY For Cosmetics.

Certifikáciu COSMOS získa len kozmetika, ktorej výrobca:

  • podporuje organické poľnohospodárstvo,
  • zodpovedne využíva prírodné zdroje,
  • dodržiava koncept tzv. „zelenej chémie“,
  • používa suroviny a vyrába kozmetiku šetrnú k zdraviu aj k prírode.

Zdravé zloženie

Kvalitná prírodná kozmetika, akou je MEDICAL BEAUTY For Cosmetics, neobsahuje parabény, formaldehydy ani minerálne oleje(ani ich stopy), takže je vhodná a bezpečná pre citlivú pokožku. Parabény sú totiž konzervačné látky, ktoré systematicky škodia koži (napr. E214 je etylparabén); formaldehydy spôsobujú alergie, podráždenie pleti aj začervenanie očí. Minerálne oleje sú v podstate ropným produktom v kozmetike, takže sa im radšej vyhýbajte.

Ekologický obal

Výrobcom kvalitnej prírodnej kozmetiky novej generácie nie je ľahostajné ani znečistenie planéty. Produkty MEDICAL BEAUTY for Cosmetics sú vďaka svojmu prírodnému zloženiu 100% odbúrateľné a majú recyklovateľný obal. Napríklad náš LIFT & REPAIR Denný krém či LIFT & REPAIR Nočný krém je vsadený do plastovej nádobky, ktorú po spotrebovaní krému ľahko vyberiete a zrecyklujete. Krásny téglik môžete ďalej použiť na domácu pleťovú masku či homemade píling.

Vegánske zloženie

Na obale produktov, ktoré vznikajú eticky a s láskou k zvieratám nájdete symbol s bielym zajacom. Výnimkou nie je ani kozmetika MEDICAL BEAUTY for Cosmetics, ktorá másíce nadštandardné medicínske zloženie, napriek tomu nie je testovaná na zvieratách a má 100% vegánske zloženie, teda je bez živočíšnych zložiek. A to je ďalší dôvod, prečo si obľúbiť naše prémiové produkty, ktoré vznikajú s láskou k prírode. Čestné vyhlásenie výrobcu o netestovaní na zvieratách nájdete tu.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie