Zdravá a krásna pleť si vyžaduje dokonalé čistenie: Ako na to?

Venujte svojej pleti dostatok času pre dokonalé čistenie a stane sa pokladom. To, že je dôležité si pleť čistiť pravidelne a používať prípravky vhodné pre našu pokožku asi všetky tušíme. Rozhodli sme sa však, že vám prezradíme tipy, AKO správne pleť čistiť.

Produkty na báze gélu sú vhodné pre mastnejšiu pleť, krémovejšie či tie olejovité zasa pre suchú. Dbať treba jednoznačne na ich zloženie, i v prípade že nemáte citlivú pleť. Dokonalé čistenie by malo odstrániť make-up, zbaviť pleť nečistôt a tiež ju dokonale pripraviť na ďalšiu starostlivosť.

Akné, upchaté póry či čierne bodky?

Toto pozná asi každá žena. Napriek tomu, že toto vykonávate pravidelne, vyskytujú sa na vašej pleti problémy ako akné, upchaté póry či čierne bodky?

Niekedy za tým môže byť prílišná starostlivosť! Používaním nadmerného množstva prípravkov naša pleť produkuje viac mazu a ak sa nečistota alebo odumretá bunka prilepí na kožný maz, póry sa zablokujú a vzniká dokonalé prostredie pre zápaly a s nimi spojené vyrážky.

Ako pleť správne vyčistiť a čo postačí v rámci dennej rutiny?

1. Odstránenie mejkapu a čistenie

V prvom kroku odporúčame jemné čistiace obrúsky Clear & Refresh s micelárnou technológiou a vyživujúcou formulou pre odstránenie make-upu a nečistôt, ktoré upchávajú póry.

Obrúsky namočené v osviežujúcej emulzii s mimoriadne šetrnou formulou s výživnými vlastnosťami spoľahlivo odstraňujú nečistoty bez toho, aby podráždili pokožku.

Čistiace utierky neobsahujú alkohol a šetrne čistia pokožku vďaka efektívnej micelárnej technológii.

2. Tonizácia

V druhom rade, v rámci finálneho dočistenia, sú vhodné produkty na tonizáciu pleti, ktoré odstránia pot, nečistoty a zvyšky čistiacich produktov. Okrem toho pleť príjemne osviežia.

My odporúčame dvojfázovú micelárnu vodu Clean & Protect pozostávajúcu z olejovej a vodnej fázy, ktorá rozjasní a upokojí pokožku!

Micelárna technológia ich spája, aby zbavila pokožku nečistôt a make-upu. Účinne sa odstránia aj odumreté kožné bunky, čo zabezpečuje optimálnu absorpciu následnej pleťovej starostlivosti do pokožky.

Vitamín E ochráni pokožku a pôsobí proti strate vlhkosti. Vysoko kvalitné oleje, ako jojobový, mandľový a makadamový, sa tiež starajú o citlivú a suchú pokožku a zanechávajú ju úžasne jemnú.

3. Starostlivosť

Po takomto dôkladnom vyčistení je vaša pokožka pripravená na ďalšiu starostlivosť.