Účinné hydratačné látky: Revivyl a kyselina hyaluronová

Koža je najväčší ľudský orgán a je veľmi citlivá na nedostatok vody. Voda tvorí 70% kože pričom až 75% sa nachádza hlboko v derme. Hydroregulácia kože má veľký vplyv na jej odolnosť a preto je dôležité udržiavať ju hydratovanú. Viete kedy je vaša pleť dehydratovaná a ako ju správne hydratovať?

Dehydratovaná pleť vs. suchá pleť

Dehydratovaná pleť často vyzerá ako suchá pleť, ale nie je to to isté. Aký je medzi nimi rozdiel? Správne definovanie problému s pleťou vám môže pomôcť pri výbere vhodného produktu. Hlavným rozdielom je, že dehydratovaná pleť sa definuje ako kožný problém zatiaľ čo suchá pleť je typom pleti.

Ak je vaša pleť dehydratovaná, znamená to, že jej chýba voda. Často sa stáva, že pokožka začne vytvárať viac oleja, aby nahradila chýbajúcu vodu. Následkom toho môžu byť vyrážky, podráždenie, začervenanie a suché škvrny. Pleť tak môže byť mastná a zároveň suchá.

Suchá pleť znamená, že vašej pokožke chýba olej. S týmto typom pleti ste sa pravdepodobne už narodili a prejavuje sa praskaním, suchými miestami, citlivosťou, svrbením a ekzémami. Pre tento typ pleti sa odporúčajú hydratačné krémy s obsahom oleja, ktoré sa zvyknú veľmi rýchlo vstrebávať.

Príčiny dehydratovanej pleti

Každá žena túži po krásnej a pružnej pleti, no nie všetky majú to šťastie. Nič ale nie je stratené, ak zistíte čo spôsobuje dehydratáciu vašej pleti. Je veľmi pravdepodobné, že to spôsobila jedna z nasledujúcich príčin:

 • priveľa stresu
 • vek
 • fajčenie
 • alkohol
 • konzumácia nezdravých potravín
 • nedodržiavanie pitného režimu
 • ústredné kúrenie v zimnom období
 • nadmorská výška v horách či v lietadle
 • kvality vody
 • teplota vody pri čistení pleti
 • zlá starostlivosť o pleť
 • nevhodné pleťové produkty

Ak sa začnete vyhýbať týmto nepriaznivých faktorom, stav vašej pleti sa výrazne zlepší. Potrebnú hydratáciu môžete pleti dodať aj vďaka kvalitným hydratačným produktom s obsahom účinných látok.

Revivyl

Revivyl je unikátna kozmetická zložka, ktorá urýchľuje celý proces regenerácie pokožky. Získava sa z jedinečnej európskej rastliny bez chlorofylu Orobanche rapum. Klinické štúdie potvrdzujú, že táto zložka má skutočne blahodarné účinky na pleť.

 Za 2-4 týždne dodá pleti až 36% vody a posilní kožnú bariéru. Dokáže tiež reaktivovať exfoliačný proces až do 244%. Revivyl poskytuje zvýšenú ochranu mikroflóry kože, vyhladzuje povrch pokožky a znižuje počet vrások až o 33%.

Táto zložka by nemala chýbať v kvalitnom hydratačnom produkte.

Kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová je v kozmetickom priemysle veľmi známa látka a to najmä vďaka množstvu benefitov, ktoré poskytuje. Jej najväčšie množstvo sa nachádza v pokožke, spojivovom tkanive a očiach. Má schopnosť zadržiavať vodu a preto zaisťuje pleti dokonalú hydratáciu.

Udržuje pevnú a pružnú pokožku a chráni ju pred vonkajšími vplyvmi. Vyhladzuje vrásky a výrazne koriguje problémové prejavy pleti. Výsledky sú viditeľné už počas prvého mesiaca používania.

Vhodné produkty pre dehydratovanú pleť

Kozmetické produkty MEDICAL BEAUTY obsahujú kombináciu týchto účinných látok. Revivyl spolu s kyselinou hyalurónovou sa nachádzajú v nočnom kréme LIFT & REPAIR, ktorý je obohatený aj o ďalšie zložky a poskytuje pleti trvalú hydratáciu. Kyselina hyaluronová sa nachádza aj v sére LIFT & REPAIR či v ampulkách LIFT & HYDRO &REPAIR.

 • LIFT & HYDRO & REPAIR 7-dňová ampulková kúra
  17,99  s DPH
  LIFT & REPAIR Nočný krém
  29,99  s DPH
  LIFT & REPAIR Sérum
  22,99  s DPH