SOS očné okolie: keď vrásky nie sú jediným problémom

Ako sa vraví, oči sú bránou do duše a vieme v nich vyčítať nejednu emóciu. Nie je však také ľahké, aby okrem vašich očí bolo pekné aj ich okolie, najmä v zrelšom veku.

Postupom času nám na tvári začnú pribúdať prvé vrásky a nemilosrdne sa usadia aj práve v okolí očí. A keď je tento jav doplnený ešte kruhmi pod očami, suchými a pigmentovými fľakmi, nepríjemný pocit na seba nenechá dlho čakať.

Vysoká citlivosť očného okolia

Očné okolie môžeme považovať za najcitlivejšiu časť pleti. Pleť sama je náchylná na akékoľvek vonkajšie faktory o niečo viac, no práve táto oblasť v okolí očí je najcitlivejšia.

Pokožka je tu veľmi jemná, tenká a citlivá, čo výrazne znižuje jej odolnosť voči silným negatívnym vplyvom z vonkajšieho prostredia. Očné okolie oslabujú najmä faktory ako nezdravé a príliš dlhé slnenie, chlad, vietor, nedostatočný spánok, vek či zlá životospráva.

Tieto faktory prinášajú celý rad dôsledkov, ktoré naše očné okolie práve nepotešia. V dôsledku nich vznikajú najmä tieto prejavy:

  • suché očné okolie,
  • pigmentové škvrny pod očami,
  • kruhy pod očami,
  • očné vrásky.

Melanín, hormóny a pigmentové škvrny

Najmä v nasledujúcich mesiacoch budú zrejme pigmentové škvrny horúcim kandidátom pre trápenie nejednej dámy. Za ich vznik totiž prioritne zodpovedá slnečné žiarenie. V dôsledku neho totiž kožné bunky produkujú väčšie množstvo pigmentového farbiva – melanínu, ktorý má na starosti sfarbenie našej pokožky.

Na sfarbení našej pleti sa podpíšu aj iné faktory, ako už napríklad spomínaná hrúbka pokožky či jej premastenie, no melanín je určite jeden z najdôležitejších.

Ďalší dôležitý bod, ktorý vplýva na tvorbu pigmentových škvŕn sú hormonálne zmeny, teda napríklad tehotenstvo či užívanie hormonálnej antikoncepcie. Činnosť pigmentových buniek totiž podporuje hormón melanocytov, ktorý sa počas tehotenstva zvyšuje. Zároveň aj vyššia hladina estrogénu podporuje činnosť melanocytových buniek.

Okrem toho tiež výskumy ukázali, že tieto škvrny postihujú vyše 90% belochov, ktorí máju vek nad 50 rokov.

A práve v kombinácií s vekom prichádzajú aj očné vrásky. Predstavujú prvý signál pleti o starnutí, čo je však samozrejme prirodzený proces. Deje sa v okolí očí, pretože pleť je tu veľmi jemná a mnohokrát býva vystavená slnečnému žiareniu bez dostatočnej ochrany, hoci si tvár nakrémujeme.

Vplyvy pigmentu, o ktorých ste možno ani nevedeli

Pigment však dokáže ovplyvniť náš výzor nie len prostredníctvom pigmentových škvŕn. Jeho pôsobenie už určite nejedna z vás zaznamenala aj v podobe tmavých kruhov pod očami, ktoré nie sú práve vítaným doplnkom vzhľadu.

Vysvetlenie je však logické a prirodzené – v okolí očí sa nachádza príliš veľké množstvo pigmentu v porovnaní s hrúbkou pokožky v očnom okolí. Keďže pleť v očnom okolí je veľmi tenká,  pigment v tejto oblasti cez pokožku presvitá.

Taktiež sa tu nachádzajú cievy, ktoré majú sfarbenie do modra, čo tiež môže vytvárať tmavý efekt pod očami. No a v neposlednom rade, vplyv na tmavé kruhy má samozrejme vek i slnečné žiarenie. V dôsledku veku nám naša pleť začína ovísať, čo môže viesť k tieňom pod očami.

Tmavé kruhy môžu vznikať aj ako výsledok zlej životosprávy či veľkého stresového zaťaženia. V takom prípade sa pridá ešte aj únava, nemáme pravdepodobne dostatok spánku a telu chýbajú dôležité minerály.

Suchá pleť v očnom okolí vie tiež potrápiť. Pri tomto probléme je nutné zabezpečiť  najmä dostatočnú hydratáciu a obmedziť umývanie tváre príliš horúcou vodou, ktorá ju ešte viac vysuší.

Riešenie v jednom produkte

Ak sa však nechcete spoliehať len na domáce opatrenia, ale chcete s týmito problémami aktívne bojovať, odporúčame vám Medical Beauty Lift & Repair Očný krém, ktorý vyrieši väčšinu očných starostí.

Ak vás trápi vek a vrásky, krém zabezpečí vyhladenie očných vrások a pozdvihne ovisnuté očné viečka. Pri problémoch so suchou pleťou dodá pokožke potrebnú vlhkosť, pôsobí proti podráždeniu a vďaka bambuckému maslu zmierni svrbenie. Účinná látka Unisooth EG-28 prináša zasa redukciu tmavých kruhov a rýchlo upokojuje.

S pigmentovými škvrnami vie zatočiť Brightenyl. Táto prémiová účinná látka redukuje UV škvrny a príznaky začervenania, rieši problémy s hyperpigmentáciou.

Avšak azda najsilnejšou je látka SYN-EYE, ktorá má skutočne všestranné pozitívne efekty na uvedené problémy. Je to vysokoúčinný komplex bojujúci proti príznakom starnutia, pokožku krásne hydratuje, bráni sčervenaniu a podráždeniu a zabezpečuje tiež regeneráciu pokožky.

Ako vidíte, tento multifunkčný krémový zázrak skutočne stojí za to a prináša riešenie pre všetky negatívne prejavy v jednom.

Na čo však určite nesmieme zabúdať, je disciplinované správanie, a teda dbať na zdravú životosprávu, dostatok spánku a slniť sa vhodnú dobu. Všetky tieto kroky totiž výrazne vedia ovplyvniť to, ako vyzeráme bez ohľadu na vek.