Slnko a pleť: Prečo a ako sa chrániť?

Kam chodí slnko, tam nechodí lekár – platí dodnes, ALE…

Vitamín D, ktorý čerpáme primárne zo slnka významne posilňuje imunitný systém. Trochu slnka teda prospieva našej nálade, zdraviu i pleti, no vo veľkej miere môže ublížiť.

Slnečné žiarenie je v súčasnosti veľmi silné a nebezpečné a preto by sme s pobytom na slnku mali byť obozretní a dodržiavať viaceré zásady.

Aké následky vo všeobecnosti môže spôsobiť nadmerné a nechránené vystavovanie pleti slnku? 

Riziká, ktoré prináša dlhodobý pobyt na slnku sú vo všeobecnosti dobre známe. Prílišným opalovaním dochádza k poškodeniu pokožky, na ktorej sa začnú tvoriť vrásky, pigmentové škvrny a jednoducho naša pleť starne skôr a rýchlejšie.

Je opaľovanie v poriadku?

Niektorí ľudia sú možno v domnení, že pokiaľ sa pleť nespáli, samotné opaľovanie nie je škodlivé. Je to však mýtus. Po preniknutí UV žiarenia do pokožky sa poškodzujú kožné vlákna a neskôr aj DNA bunky. Vtedy sa naštartuje ochranný proces pigmentácie, ktorá spôsobí nielen opálenie ale i chyby v genetickej informácii. Tie sa zvyčajne napravia. Ak nie, v najhoršom prípade sa zriedkavo môže objaviť aj rakovina kože.

Nenechajte preto svoju pleť zostarnúť: Ako sa chrániť a akú starostlivosť o pleť zvoliť?

Pleť je v lete oveľa náchylnejšia na rozvoj vrások a preto je potrebné sa chrániť pred priamymi slnečnými lúčmi. Slnko je jedným z hlavných faktorov, ktoré ovplyvňujú starnutie pleti. Práve UVA žiarenie má za následok stratu kolagénu a elastínu.

Najmä v lete, kedy sme takmer denno-denne vystavení priamemu slnku sa preto odporúča dbať o svoju pleť ešte väčšmi ako inokedy počas roka.

Slnko je jedným z hlavných faktorov, ktoré ovplyvňujú starnutie pleti

Počas dňa, kedy je naša pleť vystavená slnečnému žiareniu sú priam nevyhnutnosťou ochranné krémy s faktorom od SPF 30 a vyššie.

Samozrejme, alfou omegou je obmedziť vystavovanie sa slnečnému žiareniu medzi 10. a 15. hodinou a nie viac ako 20 minúť denne.

Nezabudnite ani na slnečné okuliare s UV filtrom, ktoré ochránia vaše oči i pokožku očného okolia, ktorá je veľmi tenká a namáhaná. Večer pred spaním sa okrem starostlivosti vo forme pleťového krému či séra odporúča aplikovať i kvalitný očný krém.

Lift & Repair očný krém poskytuje očnému okoliu potrebnú vlhkosť a pôsobí proti podráždeniu. Začervenanie je redukované a namáhaná a citlivá pokožka je upokojená. Okrem toho, prémiová účinná látka Brightenyl redukuje UV škvrny, viditeľne rozjasňuje hyperpigmentáciu, redukuje príznaky sčervenania (až o 60 %) a vo všeobecnosti zabezpečuje jasnejší a žiarivejší vzhľad pleti.

Lift & Repair očný krém poskytuje očnému okoliu potrebnú vlhkosť a pôsobí proti podráždeniu

Voda, voda a ešte raz voda..

Hydratácia je alfou omegou počas celého roka. No práve teraz je dôležité pleť hydratovať ešte viac. Dehydratácia spúšťa v tele doslova spúšť a preto treba dbať na dostatočný prísun vody v akejkoľvek podobe, zvonku i zvnútra.

V letných mesiacoch je pleť citlivejšia z dôvodu intenzívnejšieho slnečného žiarenia a preto je to čas, kedy je potrebné bežnú pleťovú starostlivosť obohatiť o také produkty, ktoré nielen hydratujú a vyhladzujú vrásky, ale pôsobia i regeneračne a ochranne.

Medical Beauty For Cosmetics obsahuje účinné látky ako kolagén, revivyl, kyselina hyalurónová, antarcticine, hodvábny proteín a ďalšie, ktoré riešia vyššie spomínané potreby pokožky. Ich pozitívne účinky sú klinicky preukázané a zabezpečia, že aj z citlivej pokožky sa stane dokonale zdravá a žiarivá pleť.