Prémiové zloženie s láskou k prírode

Ako spoznáte skutočne kvalitnú a overenú prírodnú kozmetiku? Podľa zloženia. Ale viete, či váš krém rešpektuje okrem zdravia aj planétu? Čítajte ďalej a dozviete sa viac.

Návrat k prirodzenosti

Moderným ženám mimoriadne učarovala prírodná kozmetika, lebo vedia, že jej zdravé zloženie robí s pokožkou divy. Hlavne ak žijete v meste, vaša pleť môže často pôsobiť unaveným dojmom. Príčinou býva oxidačný stres a jeho následkom, žiaľ, aj predčasné starnutie pokožky.

Tu prichádza na rad prvá výhoda prírodnej kozmetiky: vďaka svojmu zloženiu, ako sú kokosový olej, bambucké maslo či kyselina hyalurónová, dodáte vašej pleti prirodzenú výživu a zdravé antioxidanty – účinných bojovníkov proti starnutiu a pôsobeniu voľných radikálov.

A keď chcete mať istotu, že váš krém či sérum rešpektuje okrem zdravia aj prírodu, stavte na produkty, ktoré majú:

Certifikát kvality

Prírodná kozmetika môže mať rôzne druhy certifikácie, ktoré potvrdia poctivosť jej zloženia. Jednou z nich je certifikácia COSMOS (Cosmetic Organic and Natural Standard, v preklade Organický a prírodný štandard v kozmetike). Celosvetovo ju získalo viac ako 9000 účinných látok, medzi nimi aj skvelý Antarciticine – hlavná účinná látka v kozmetike rakúskej značky MEDICAL BEAUTY For Cosmetics.

Certifikáciu COSMOS získa len kozmetika, ktorej výrobca:

  • podporuje organické poľnohospodárstvo,
  • zodpovedne využíva prírodné zdroje,
  • dodržiava koncept tzv. „zelenej chémie“,
  • používa suroviny a vyrába kozmetiku šetrnú k zdraviu aj k prírode.

Zdravé zloženie

Kvalitná prírodná kozmetika, akou je MEDICAL BEAUTY For Cosmetics, neobsahuje parabény, formaldehydy ani minerálne oleje(ani ich stopy), takže je vhodná a bezpečná pre citlivú pokožku. Parabény sú totiž konzervačné látky, ktoré systematicky škodia koži (napr. E214 je etylparabén); formaldehydy spôsobujú alergie, podráždenie pleti aj začervenanie očí. Minerálne oleje sú v podstate ropným produktom v kozmetike, takže sa im radšej vyhýbajte.

Ekologický obal

Výrobcom kvalitnej prírodnej kozmetiky novej generácie nie je ľahostajné ani znečistenie planéty. Produkty MEDICAL BEAUTY for Cosmetics sú vďaka svojmu prírodnému zloženiu 100% odbúrateľné a majú recyklovateľný obal. Napríklad náš LIFT & REPAIR Denný krém či LIFT & REPAIR Nočný krém je vsadený do plastovej nádobky, ktorú po spotrebovaní krému ľahko vyberiete a zrecyklujete. Krásny téglik môžete ďalej použiť na domácu pleťovú masku či homemade píling.

Vegánske zloženie

Na obale produktov, ktoré vznikajú eticky a s láskou k zvieratám nájdete symbol s bielym zajacom. Výnimkou nie je ani kozmetika MEDICAL BEAUTY for Cosmetics, ktorá másíce nadštandardné medicínske zloženie, napriek tomu nie je testovaná na zvieratách a má 100% vegánske zloženie, teda je bez živočíšnych zložiek. A to je ďalší dôvod, prečo si obľúbiť naše prémiové produkty, ktoré vznikajú s láskou k prírode. Čestné vyhlásenie výrobcu o netestovaní na zvieratách nájdete tu.