Všimli ste si už jednu z najväčších kozmetických noviniek? Kus látky prilepený na tvári, ktorý z vás v danom okamihu nerobí práve krásku, za to o to väčší efekt zažijete, keď si ho dáte dole.

Áno, máme na mysli látkové pleťové masky, ktoré sa za posledné obdobie stali absolútnym hitom, nie len kvôli ich efektívnemu pohodlnému a zábavnému použitiu, ale najmä kvôli ich vysoko efektívnym účinkom. Dostanete ich pre všetky typy tváre – pre mladšie s akné na čistenie, pre citlivé a suché, ale i pre tie zrelšie aj s nejakými tými vráskami. V tomto článku si povieme, čo je vlastne na nich také úžasné, ako fungujú a prečo by ste ich mali používať aj vy.

Hlavná výhoda

Pevne veríme, že pleťové masky majú aj vo vašom skrášľovacom rituáli svoje čestné miesto. Ak nie, odporúčame ich doňho zaradiť. Minimálne 1x do týždňa by ste mali svojej pleti dopriať extra starostlivosť v podobe účinnej kombinácie, ktorú maska obsahuje. Úlohou masky je mať najmä vyššiu koncentráciu všetkých liečivých prvkov, preto ju nemusíte nanášať každý deň.

Čo však ešte tiež patrí k tvárovým maskám, je otravný proces nanášania. I v tomto sú látkové masky skrátka úžasné. A ponúkajú toho aj oveľa viac. Základným pilierom, na ktorom je výhoda tejto novej vychytávky postavená, je jej sila. Látka, ktorú si prikladáte na tvár, je totiž výrazne viac obohatená o všetky účinné látky, než keby ste si masku naniesli jednoducho len prstom. Najbežnejšie liečivé zložky, ktoré sa v nich vyskytujú, sú predovšetkým vitamíny a minerály, aminokyseliny či antioxidanty. Vďaka látke, ktorú si na tvár prikladáte,  majú účinné látky možnosť dostať sa hlbšie do vašej pleti a podporiť tak celý hojivý proces.

Kľúčový trik pre vašu krajšiu pleť

Okrem toho, že látka je napustená všetkým potrebným, má ešte jeden veľký význam. Na tvári totiž vytvára akúsi bariéru, vďaka ktorej účinné ingrediencie neunikajú, ale sú naozaj pumpované do vašej pokožky a nedochádza k odparovaniu. Avšak pozor! Dlhšie v tomto prípade nezanemená i lepšie. V prípade, že sa maska vysuší, začne potom vlhkosť odsávať i z vašej pleti. Preto si vždy prečítajte pokyny pre aplikáciu. Spravidla je vhodné nechať ju pôsobiť 15 – 20 min. Presne to je čas, za ktorý sa vedia účinné látky dostať tam, kam potrebujú.

Znásobte účinky

Áno, pleťové masky, a aktuálne najmä tie látkové, sú skvelým tvárovým pomocníkom, a určite patria medzi hlavné beauty zložky, avšak tiež nedokážu všetko. Preto je veľmi dôležité, aby ste pred použitím masky pleť vyčistili, tak ako bežne, odstránili z nej všetky nečistoty a make-up, aby živiny mohli do pokožky lepšie preniknúť. Následne, po celom procese a odstránení masky, zužitkujte, čo sa dá. Zvyšky liečivého séra, ktoré dokážete z masky vyžmýkať, aplikujte na tvár, ale pokojne i na dekolt. No a na záver, ak máte suchšiu pleť, do boja nasaďte aj svoj hydratačný krém.

Odporúčanie pretvárame do reality

Aj my v MEDICAL BEUATY For Cosmetics veríme v silu tohto zaujímavého kozmetického produktu, a preto vám hneď jeden prinášame. MAGIC-LIFT Luxusná liftingová pleťová maska je látková maska, ktorá obsahuje vysoko účinnú kyselinu hyalurónovú a kolagén, preto vašej pleti zabezpečia intenzívnu hydratáciu a vypnutie. Vďaka okamžitému liftingovému účinku sa môžete kochať omladzujúcim účinkom a sviežou pleťou. Okrem vysoko účinného zloženia, poskytuje i hĺbkovú penetráciu aktívnych zložiek. Pleť tak bude nie len svieža, ale i zamatovo hebká.

Ak ste doteraz váhali, či siahnuť po tejto kozmetickej novinke, určite zahoďte otázniky. Extra účinné zloženia, jednoduchá a efektívna aplikácia, navyše to všetko v pohodlí domova a za prijateľné ceny prinesie vašej pleti citeľnú úľavu a viditeľnú zmenu.

Samozrejme ako vždy, i v tomto prípade si treba dávať pozor na kvalitné zloženie, vyhnúť sa parabénom a syntetickým farbivám, a tiež dbať na samotnú látku. V súčasnosti sú už niektoré vyrábané z morských rias, ktoré nie len že viac potešia vašu pleť, ale i planétu.

A ak chcete pleťovú masku doplniť ďalšou nadštandardnou starostlivosťou, navštívte náš eshop a vyberte si z našej ponuky. Vaša pleť sa Vám určite odvďačí. ????