V súčasnosti sa najznámejšie využitie kyseliny hyalurónovej, ktoré pozná už takmer každá z nás, spája s kozmetickým priemyslom, v ktorom sa stala nenahraditeľným pomocníkom a malým zázrakom v omladzovaní.

My Vám odhalíme prečo a ako ju používať.

Kyselina hyalurónová je číra látka, ktorú prirodzene produkuje naše telo. Jej najväčšie množstvo sa nachádza v pokožke, spojivovom tkanive a očiach.

Kyselina hyalurónová má rôzne použitia. Mnoho ľudí to užíva ako doplnok, ale používa sa aj v lokálnych sérach, krémoch, očných kvapkách a injekciách.

Vďaka svojej skvelej schopnosti zadržiavať vodu a zväčšiť svoj objem na 1 000-násobok pokožke zaisťuje dokonalú hydratáciu. Okrem vody na seba viaže aj účinné látky.

Podporuje zdravie pokožky a zvyšuje jej pružnosť

Doplnky s kyselinou hyalurónovou vám tak môžu pomôcť k pružnejšej a elastickejšej pokožke. Zhruba polovica všetkej kyseliny hyalurónovej vo vašom tele je prítomná v pokožke, kde sa viaže na vodu a pomáha udržiavať vlhkosť.

Prirodzený proces starnutia, vystavenie účinkom ultrafialového žiarenia zo slnka, tabakového dymu a znečistenia však znižujú jej množstvo v pokožke.

Preto je vhodné používať kozmetiku s obsahom kyseliny hyalurónovej, ktorá pomáha zabrániť tomuto poklesu.

Je dokázané, že denná aplikácia kozmetických prípravkov s kyselinou hyalurónovou počas najmenej jedného mesiaca významne zvyšuje vlhkosť pokožky a znižuje suchosť pokožky.

Práve v kozmetických produktoch MEDICAL BEAUTY FOR COSMETICS objavíte vysoko účinnú kyselinu hyalurónovú s ďalšími multifunkčnými látkami za rozumnú cenu.

Hydratovaná pleť má menej vrások, čo vysvetľuje, prečo niektoré štúdie uvádzajú, že doplnením kyseliny hyalurónovej pokožka pôsobí hladšie a mladistvo.

Zhrnutie: Lokálna aplikácia kyseliny hyalurónovovej môže pomôcť zvýšiť vlhkosť pokožky, znížiť výskyt jemných liniek a vrások a upokojiť začervenanie a dermatitídu.

Aké účinky teda očakávať od kyseliny hyalurónovej?

Kyselina hyalurónová v medicíne

Pomáha urýchliť hojenie rán

Aplikácia kyseliny hyalurónovej priamo na otvorené rany môže pomôcť urýchliť proces regenerácie. 

Uvoľnuje bolesť kĺbov

Kyselina hyalurónová sa tiež nachádza v kĺboch, kde udržuje dobre „premazaný“ priestor medzi kosťami. A keď sú kĺby dobre namazané, je menej pravdepodobné, že kosti sa navzájom trú a spôsobujú nepríjemnú bolesť.

Vedeli ste, že dokáže zmierniť bolesti močového mechúra?

Približne 3–6% žien trpí poruchou nazývanou intersticiálna cystitída alebo bolestivý syndróm močového mechúra.

To spôsobuje bolesť a citlivosť brucha a silné a časté nutkanie na močenie.

Aj keď príčiny intersticiálnej cystitídy nie sú známe, zistilo sa, že kyselina hyalurónová pomáha zmierňovať bolesť a časté močenie spojené s týmto stavom, keď sa zavádza priamo do močového mechúra.

Síce stále nie je jasné, prečo kyselina hyalurónová pomáha zmierňovať tieto príznaky, ale vedci predpokladajú, že pomáha opravovať poškodenie tkaniva močového mechúra.