Koncentrované elixíry: Personalizovaná starostlivosť pre riešenie konkrétnych problémov vašej pleti

Problémy s pleťou trápia takmer každú z nás. Vrásky, citlivosť, suchosť, začervenanie, pigmentové škvrny či akné. Minimálne jeden z uvedených faktorov sa už na vašej pokožke pravdepodobne vyskytol.

Vyskúšali ste už rôzne prípravky a nič nepomáha? Prečítajte si o základných tipoch pre zdravú a žiarivú pokožku.

Pozor na životný štýl

V prvom rade je dôležitá zdravá a nutrične vyvážená strava, ktorá je hlavnou cestou k zdravému telu i zdravej pleti. Dbajte na jej pestrosť a vyhýbajte sa mastným jedlám, cukru a alergénom.

Ďalšími škodcami na ceste za zdravou a mladistvo pôsobiacou pleťou sú tiež fajčenie a nadmerný stres ale i požívanie alkoholu.

Nesprávne zvolená kozmetika

Často sa stáva, že si ženy samy diagnostikujú typ svojej pleti a na základe toho siahnu po nesprávnej starostlivosti.

Napríklad to, že máme rozšírené póry, či mastnejšie čelo neznamená, že pleť je vyložene mastná a treba ju „vysušovať“.

K jednotlivým problémom treba pristupovať opatrne a siahať po vhodnej starostlivosti.

Personalizovaná starostlivosť

Koncentrované elixíry MEDICAL BEAUTY For Cosmetics boli vyvinuté rakúskymi špecialistami a doktormi, aby pomohli ženám bojovať s konkrétnymi pleťovými problémami v rámci domácej starostlivosti.

Aké problémy koncentrované elixíry riešia?

1. Elixír na čistenie pórov a zmatnenie pleti

Rozšírené póry, sem tam nejaké akné či mastnejšie oblasti tváre. Väčšina žien automaticky siahne po líniách pre problematickú pleť, ktoré zvyčajne pokožku vysúšajú. Myslíte si, že je to správne?

Mýlite sa. Prílišné presúšanie pleť dehydruje a to má za následok zvýšenú produkciu mazu. Takže na konci dňa je vaša pleť čoraz mastnejšia, problematickejšia a objavujú sa vyrážky.

ELIXÍR NA ČISTENIE PÓROV A ZMATNENIE PLETI poskytuje správnu starostlivosť. Na jednej strane poskytuje pokožke dostatočnú vlhkosť, aby sa zabránilo tvorbe nadmerného mazu a okrem toho obsahuje zložky, ktoré pôsobia proti rozšíreným pórom.

ELIXÍR NA ČISTENIE PÓROV A ZMATNENIE PLETI s dlhotrvajúcim zmatňujúcim a hydratačným účinkom

Obsahuje vysoko účinnú multifunkčnú zložku, ktorá pomáha:

 • Zmenšiť veľkosť pórov a redukovať ich vznik
 • Zjemniť pleť
 • Pôsobiť na nečistoty a lesk pleti

Zmatňujúca starostlivosť o pleť poskytuje prirodzenú podporu a je tiež vhodná pre všetky typy pleti.

Dlhotrvajúci zmatňujúci a hydratačný účinok elixíru optimálne dopĺňa pleťovú starostlivosť. Pokožka je zvlhčená po dlhú dobu a jemné vrásky sú vyplnené zvnútra. 

Takto chránite svoju pokožku pred starnutím. Jemná textúra sa ľahko nanáša a robí pleť „omladenou“ a zmatnenou!

2. Elixír AGE-PROTECT SPF 20

Slnko má veľa pozitívnych vlastností, ale je tiež jedným z najväčších nepriateľov kože. Zahrieva nás, čím sa cítime lepšie, opaľuje pokožku a zaisťuje tvorbu esenciálneho vitamínu D.

Na druhej strane UV žiarenie zo slnka tiež spôsobuje predčasné starnutie pleti – tzv. foto- starnutieUV žiarenie nie je viditeľné, ale je cítiť. 

Dôsledkom nadmerného vystavenia slnku sú popáleniny, vrásky, ochabnutá pokožka, ale aj hyperpigmentácia a v najhoršom prípade dokonca rakovina kože. 

Modré svetlo, ktoré vyžarujú digitálne zariadenia, ako sú počítačové obrazovky, televízory alebo smartfóny, tiež spôsobuje starnutie pokožky vyvolané svetlom.

UV lúče prenikajú do hlbších vrstiev kože a stimulujú tvorbu voľných radikálov v kožných bunkách. Tie môžu poškodiť bunkové štruktúry a zaistiť rýchlejšie rozpadanie vlastného kolagénu pokožky. 

Výsledkom je, že pokožka stráca elasticitu a pružnosť a tvoria sa vrásky. 80% viditeľných príznakov starnutia sa prejavuje nadmerným slnečným žiarenímPreto je nevyhnutné správne zaobchádzanie s týmito faktormi a vysoko účinná starostlivosť o pokožku!

Elixír AGE-PROTECT s SPF 20 pre ochranu pleti proti slnečnému a modrému žiareniu a starnutiu pleti

Vysoko kvalitný elixír AGE-PROTECT s SPF 20 pôsobí proti poškodeniu pokožky modrým svetlom a slnečným žiarením a obsahuje účinnú aktívnu látku, ktorá podporuje:

 • Počas dňa je posilnená odolnosť pokožky proti negatívnym vplyvom prostredia a je zvýšená jej vitalita.
 • V noci sa zlepšujú regeneračné a obnovujúce procesy v pokožke a stimuluje sa mikrocirkulácia.
 • Hydratačná zložka a vitamín E zabezpečujú žiarivú a zdravú pokožku. Vysoko účinné a vzácne látky dodávajú pokožke novú sviežosť a aktívne ju posilňujú proti príznakom starnutia!

3. Elixír ULTRA SENSITIVE SOS

Až každá druhá žena hlási suchosť pokožky, pocity napätia, svrbenie a začervenanie. A práve citlivá pokožka má menšiu odolnosť a regeneračnú schopnosť, a preto má sklon k skorým známkam starnutia pokožky.

Pri citlivej pokožke je narušená kožná bariéra. Táto ochranná vrstva je ako škrupina na našej pokožke, ktorá ju chráni pred dehydratáciou, patogénmi a prenikaním znečisťujúcich látok. V prípade citlivej pokožky je však táto ochranná bariéra narušená, pleti často chýba vlhkosť a prirodzené, ochranné mastné kyseliny.

Výsledkom je, že citlivá pokožka reaguje rýchlejšie začervenaním, napätím alebo svrbením na vonkajšie faktory. A práve kvôli jej rýchlej podrážditeľnosti si vyžaduje viac starostlivosti. 

Denná rutina pre citlivú pleť by mala preto zahŕňať produkty pre upokojenie a trvalé posilňovanie prirodzenej kožnej bariéry. Na druhej strane, nemala by byť zaťažená nadmerným množstvom prísad a produktov.

Elixír ULTRA SENSITIVE SOS pre zmiernenie podráždenia a posilnenie citlivej pokožky

MEDICAL BEAUTY For Cosmetics Elixír ULTRA SENSITIVE SOS sa spolieha na vysoko účinný koncentrát aktívnych látok z pichľavej hrušky, aloe vera, pantenolu a ektocinu, ktorý pomáha:

 • Zmierniť začervenanie a podráždenie
 • Upokojuje a regeneruje
 • Zmierniť pocity napätia
 • Posilňovať odolnosť citlivej pokožky
 • Zachovanie vlhkosti
 • Hodnotné účinné látky a vitamíny poskytujú vlhkosť a zlepšujú elasticitu pokožky

Účinné zloženie, ktoré je šetrné k pokožke

Benefitom sú i fakty, že napriek vysoko účinnému zloženiu sú tieto elixíry:

 • Vegánske
 • Netestované na zvieratách
 • Bez stôp formaldehydu, parabénov a minerálnych olejov  
 • Dermatologicky a oftalmologicky testované

Tajomstvo kozmetiky MEDICAL BEAUTY FOR COSMETICS spočíva v jeho zložení: vedecky dokázané, účinné látky, ktoré sú navzájom optimálne zladené.

Antarcticine, Revivyl, Kyselina Hyalurónová, hodvábny proteín, Liftonin Xpress, Neodermyl a ďalšie vysoko účinné, moderné látky sa okrem viditeľnej redukcie vrások intenzívne starajú o citlivú pokožku, aby sa rýchlo a spoľahlivo zabránilo jej vysušeniu, podráždeniu a začervenaniu.