Keď tvár nie je jediné miesto, na ktorom sa podpíše čas: čo robiť proti starnutiu pokožky

Drvivá väčšina žien je prirodzene zameraná najmä na starostlivosť o pleť a s ňou spojené vrásky. To samozrejme chápeme, presa len tvár je to prvé a najvýraznejšie, čo na nás každý uvidí.

Avšak nemali by ste, dámy, zabúdať ani na svoje telo a to nie len z hľadiska skvelých mier, ale tiež čo sa týka vašej pokožky a teda celkovo kože.

Presa len, každá z nás by okrem krásnej hladkej tváre uvítala aj nádherné hladké ruky či kolená, dekolt a to najmä v letných mesiacoch.

V tomto zimnejšom období sa však určite chcete sama sebe páčiť tiež a zároveň je zima obdobie, kedy sa práve takáto zvráskavená pokožka, napríklad na rukách, môže ešte viac zvýrazniť. Čo teda robiť, aby ste niečomu takému predišli?

Ako dochádza k zvráskavenej pokožke

Starnutie je postupné spomaľovanie metabolizmu pokožky a samozrejme aj prirodzeným prejavom životného cyklu. Preto by vašim cieľom nemalo byť jeho zastavenie, iba snaha dostať ho pod kontrolu. Začína sa okolo dvadsiatehopiateho roku života a vyvíja sa postupne. Preto, ak ho včas podchytíte, o niekoľko desiatok rokov vie skutočne vaša pleť i koža vyzerať  výrazne mladšie.

Keď už sa však tento proces začne, postupne dochádza k zmenám štruktúry a pevnosti pokožky, prípadne v zrelšom veku i k zmene farby. Postupne nastupujú prvé vrásky, najskôr len jemné a nenápadné v najtenších vrstvách pokožky, avšak tieto sa časom prehĺbia do hlbokých rýh, ktoré postupne zasiahnu aj hrubšie časti kože, a teda ich môžeme vidieť práve na spomínaných rukách a pažiach, hánkach, kolenách či dokonca i bruchu a spodnom chrbte.

Celý tento proces vzniká v dôsledku straty hydratácie pokožky. Koža je suchá a tiež sa stenšuje vrstva hydrolipidov, čo vedie k vylučovaniu menšieho množstva kožného mazu.

V konečnom dôsledku je tak pokožka oslabená o dôležité stavebné látky, ktoré ju robia pružnou, kolagén nevynímajúc, keďže jeho množstvo sa v tele znižuje aj prirodzene. Koža tak zostáva omnoho viac náchylnejšia na vonkajšie vplyvy.

Čím všetkým si škodíte?

Existuje skutočne veľký rad faktorov, ktoré majú vplyv na stav našej pokožky. Sú to jednak vnútorné faktory, teda také, ktoré má každý človek v sebe, ako napríklad genetika. Sú to zároveň faktory, ktoré skrátka neovplyvníme.

Potom sú tu však tie vonkajšie, ktoré už vieme podchytiť. Najvýraznejším je práve životný štýl.

Do pojmu životný štýl radíme najmä množstvo spánku, stravu, stres, výkyvy váhy či nezdravé návyky, ako je napríklad fajčenie alebo nezdravé slnenie.

Z hormonálneho hľadiska má na naše starnutie vplyv stresový hormón kortizol. Jeho nadmerná tvorba totiž znižuje kolagén a elastín v tele, ktoré sú toľko ospevované a potrebné pri problémoch so starnutím. Preto, ak je vo vašom živote príliš veľa stresu, ale tiež napríklad i menej spíte, vaše telo je tak vystavené stresovým situáciám, a teda nečudo, že pokožka starne.

Neustále výrazné výkyvy váhy zasa vplývajú na napínanie vašej pokožky, čo následne vedie k jej poklesu elasticity, a tak na nej vznikajú rôzne stopy, previsy a najmä napríklad strie.

Riešenie v štyroch produktoch

Ak sa starnutie podpísalo i na vašich rukách, potom vám Medical Beauty for Cosmetics prináša CARE & PROTECT Luxusnú starostlivosť o ruky proti starnutiu s účinnou látkou P-lipochroman, ktorej úlohou je zachytiť voľné radikály pochádzajúce z prvkov prostredia, čím chráni bunky pred poškodením. Zvyšuje antioxidačnú kapacitu kože. Obsiahnutá kyselina hyalurónová a výživné liečivé látky zasa spolu vytvárajú ochranný film a dodávajú pokožke novú elasticitu. Navyše, majú upokojujúci a ochranný účinok a intenzívne hydratujú – pre viditeľné hladšiu a elastickejšiu pokožku rúk.

Alebo ak vás trápia ovisnutá pokožka paží, skúste to s UPPER ARM LIFTING gélom, kde sa high-tech aktívne zložky postarajú o hornú časť ramien a stiahnutie pokožky.

                                 

Pre problémy so striami odporúčame ANTI DEHNUNGSSTREIFEN Intenzívna starostlivosť proti striám no a v prípade, že chcete spevniť a vyživiť pokožku rovno celého tela, vyskúšajte LIFT & REPAIR Telový krém. Jeho hlavné účinné látky zabezpečia pre vašu pokožku kľúčové prvky ako je kyselina hyaluronová a elastín.

Dnešný moderný svet už umožňuje naozaj všetko a to aj zamaskovať starnutie. A nie len na tvári, ale rovno na celom tele. Vyskúšajte a uvidíte.