Kam Za Krásou: TOP ingrediencie pre mladistvú pleť: Nachádzajú sa aj v tvojej kozmetike?

Pôvodný článok vyšiel na portáli Kam za Krásou a v plnom znení ho nájdete na tomto linku.

Tak ako by sme sa mali zaujímať o to, čo jeme a aké je zloženie jednotlivých potravín, rovnako by to malo byť aj v prípade kozmetiky. Tú predsa každodenne používame na svoje telo a je viac než prínosné, ak vieme, čo vlastne obsahuje, ktoré účinné látky ukrýva a ako nám tie dokážu pomôcť. Vďaka tomu si môžeme následne oveľa ľahšie zvoliť tie správne produkty pleťovej, telovej či vlasovej kozmetiky. Veľmi dôležité je totižto konkrétne produkty nielen pravidelne používať, ale mali by byť v prvom rade správne zvolené s ohľadom na naše potreby. Napríklad do produktov na starostlivosť o pleť sa pridávajú rozličné unikátne ingrediencie s najrôznorodejšími účinkami. Môžu pôsobiť protizápalovo a regeneračne, hydratačne, môžu omladzovať a redukovať vrásky, sťahovať póry a podobne.

A aby mala kozmetika skutočne také účinky, aké sľubuje, musí pozostávať z tých správnych ingrediencií. V tomto prípade si môžeme byť isté, že pri pravidelnom používaní sa dostavia i viditeľné účinky. Veľmi známou látkou so všestrannými vlastnosťami je napríklad kyselina hyualurónová, ktorá je často zastúpená v rôznych pleťových krémoch i sérach, neraz najmä v produktoch určených na boj so známkami starnutia. A práve na ingrediencie a účinné látky, ktoré sú súčasťou mnohých kozmetických produktov a ktoré nám napomáhajú udržovať mladistvú pleť, sa pozrieme i v nasledujúcom článku. Spolu s MEDICAL BEAUTY FOR COSMETICS vám predstavíme hneď osem látok, ktoré nám dopomôžu ku krajšej a mladistvej pleti.

Kyselina hyalurónová

Ako prvú si predstavíme veľmi známu, obľúbenú, často využívanú a už spomínanú kyselinu hyalurónovú. Z chemického hľadiska je reč o polysacharide. Táto látka je telu vlastná, pričom sa nachádza v celom ľudskom organizme. Vo veľkom množstve ju obsahuje predovšetkým koža, taktiež sa ukrýva napríklad aj vo vnútrokĺbovom priestore. Pre svoje rôznorodé účinky našla uplatnenie v medicíne i kozmetickom priemysle. Kyselina hyalurónová sa do pleťových krémov či iných produktov pridáva preto, aby hydratovala a pokožke dodala intenzívnu vlhkosť. Okrem toho výrazne podporuje pružnosť tkaniva. I vďaka tomu je skvelým pomocníkom v boji proti známkam starnutia a v kozmetike je viac než vítaná. 

Ľadovcová voda

Veľmi populárnou ingredienciou v kozmetických prípravkoch je aj ľadovcová voda. Tá predstavuje akýsi zázrak pre našu krásu. Je zdrojom mnohých minerálov a pre pleť prospešných látok. Napomáha tomu, aby pleť vyzerala mlado a sviežo, a to aj vo vyššom veku. Ľadovcová voda rovnako zabezpečuje pleti trvalú vlhkosť a chráni ju pred nadmernou suchosťou a nepríjemnými pocitmi pnutia. Vďaka tejto aktívnej zložke je pokožka tváre hladučká, viditeľne rozjasnená a známky únavy sú zreteľne potlačené.