Nikdy som nebola zástankyňou jednej kozmetickej značky, pretože nie všetko mi z danej produktovej rady „sadlo“. Každá žena je iná, a rovnako tak sa správa aj jej pleť a pokožka. V rámci môjho „beauty sveta“ som bola vyhlásenou experimentátorkou.

Dlhé roky som hľadala krémy, masky, peelingy či séra, ktoré by stopercentne porozumeli môjmu typu pleti. Vekom sa totiž stala oveľa citlivejšou, a to najmä nánosmi mejkapu, s ktorými som sa kedysi ako modelka či moderátorka pravidelne stretávala. Časom som začala vyhľadávať prírodné krémy, ktoré neobsahovali žiadne chemické látky či prímesy. Moja pleť ich totiž ihneď vycítila, a bola začervenaná a podráždená.

Pred takmer deviatimi mesiacmi som bola oslovená na spoluprácu s medicínskou kozmetickou značkou z Rakúska. Priznám sa, že som o nej doteraz nepočula, o to viac mi vyrazilo dych, že ide o najpredávanejšiu kozmetiku u našich susedov.

Prvé, na čo som okamžite reagovala bol nádherný minimalistický dizajn. Krémy, ktoré mám od Medical Beauty vystavené v kúpeľni tam pôsobia doslova ako šperk.

Druhým dôležitým faktorom bola aj ich krásna vôňa, po ktorej som povedala „ok, skúsim ich otestovať, a dám vám vedieť“. A tak sa aj stalo! Asi po pol roku na to, som na spoluprácu kývla, a tých dôvodov bolo hneď niekoľko.

Účinné zložky proti starnutiu pleti

Krémy Medical Beauty sú vegánske, bez stôp formaldehydu, parabénov, minerálnych olejov a ich hlavná účinná látka je s certifikáciou COSMOS, čo absolútne spĺňalo moju predstavu o prírodnej kozmetike.

Nakoľko som už oslávila tridsiatku, moja pleť potrebuje okrem hydratácie, aj korekciu prvých vrások a isté vypnutie. Účinná zložka antarcticine (založený na úžasných vlastnostiach sacharidu objaveného vo vrstve ľadu v zálive Adlet Admirality Bay, ktorý pomáha mikroorganizmom prežívať v extrémnych podmienkach) práve chráni pokožku pred dehydratáciou, zabraňuje predčasnému starnutiu pokožky a regeneruje ju. Pocítila som to hneď po pár mesiacoch používania!

Samozrejme, nejde o jedinú zložku, ktorá toto „zastavenie času“ spôsobuje. Krémy obsahujú aj Liftonin Xpress, liftingovú prísadu na báze mikroriasy Porphyridium cruentum, Neodermyl, high-tech aktívnu zložku, ktorá spúšťa produkciu kolagénu a elastínu, Revivyl, rovnako multifunkčnú zložku pre intenzívnejšiu kožnú obnovu a pevnú textúru pleti, či samotnú kyselinu hyalurónovú.

To je poriadna kombinácia, nemyslíte?

Mojich TOP 5 produktov

Ale teraz naozaj z praxe. Chcem Vám predstaviť moje absolútne najobľúbenejšie produkty medicínskej kozmetiky Medical Beauty, s ktorými som maximálne spokojná a odporúčam ich všetkým svojim kamarátkam.

Na čo nedám dopustiť je denný krém Global Anti-Anging, bez ktorého si svoju dennú starostlivosť o pleť už ani neviem predstaviť. Je pre zrelú pleť, ktorá trpí stresom, (hoci niežeby som do tejto kategórie na stopercent patrila), ale moja pleť si ho „privlastnila“ od prvého momentu.

V kombinácií s hlboko pôsobiacim výživovým sérom proti vráskam Lift&Repair  vytvára dokonalé kombo. Ak je vaša pokožka trošku suchšia, určite ho oceníte. Lukáš Kimlička ma naučil používať ho dokonca aj ako podkladovú bázu pod mejkap.

A do tretice – pravidelne používam multifunkčný očný krém Lift&Repair, ktorý vie robiť zázraky na počkanie. Pre mňa jeden z mála cenovo dostupných očných krémov, po ktorom je vidieť zmenšenie očných vakov či tmavých kruhov, ktoré som teda aj ja neraz z mala z neustáleho písania na notebooku… a sem tam aj z nejakej párty.

Pred pár dňami som dostala do rúk úplnú novinku, dvojfázovú formulu na čistenie pleti Clean&Protect, ktorá bola láskou na prvý pohľad. Alebo inak, na prvé vyskúšanie. V čom bola taká úžasná? V konzistencii. Ak ste fanúšikom jemne olejových zložiek, budete ju zbožňovať tak ako ja. Krásna čistá vôňa, jemné a hĺbkové čistenie pórov alebo odstránenie (aj vodoodolného) mejkapu pomocou micerálnej technológie ma dostalo.

A ešte dva produkty vám musím vychváliť! Krém na krk a dekolt, ktorý som začala používať po prvýkrát (bolo už na čase) a kolagénové kapsuly Lift&Repair s vysoko účinný prémiovým zložením kolagénových peptidov VERISOL® a vitamínu C, zinku, biotínu a selénu. 5 tabletiek denne „udržujú“ moju kožu, vlasy aj nechty v dobrej kondícií.

A len malý tip na záver. Ak nemáte radi obalované tabletky, stačí si ich obsah, ako v prípade kolagénových kapsúl, vysypať a primiešať do vášho obľúbeného smoothie. Mne chutia ešte viac!

Vaša J.