Čím potešiť svoju pleť v závere leta? Odpoveď je intenzívna hydratácia

Zatiaľ čo my milujeme teplé letné dni, pretože môžeme získať krásnu čokoládovú pokožku a užívať si ľahké letné outfity a osviežujúce drinky, naša pleť extrémne trpí. Vplyvom slnečného žiarenia, ktoré má na ňu vplyv dokonca aj keď slnko nesvieti, je počas letných dní veľmi vysúšaná a namáhaná.

Nehovoriac o tom, že naše telo je počas horúcich dní o niečo viac dehydrované, čo má samozrejme vplyv aj na našu pokožku. A ako sa tohto nepríjemného stavu zbaviť? Jedine super účinnou hydratáciou, nie len v podobe pitného režimu, ale najmä správnou kozmetikou.

Ako sa to celé prejavuje?

Máte aj vy pocit, že vaša pokožka je extrémne napätá, bez života a farby? Prípadne sa na nej tvoria drobné šupinky a začervenania, a pri dotyku máte pocit akoby ste chytali drsný nerovný povrch? Potom zrejme aj vy trpíte týmto častým letným problémom.

Najčastejšie prejavy suchej dehydrovanej pleti sú:

  • mierne až stredne drsná na dotyk,
  • pocit napätej kože,
  • drobné šupinky, ktoré sa môžu až olupovať,
  • svrbenie
  • drobné praskliny, ktoré sú spôsobené extrémnym vysušením, pretože pokožka sa zmršťuje a ešte viac stvrdne, až napokon praskne.

Ak ste sa našli aspoň v jednom bode, čítajte ďalej. Suchú pleť totiž neodporúčame ignorovať, hoci prvé príznaky zvyčajne pôsobia veľmi nevinne, napriek tomu je pravdepodobné, že sa následne vysúšanie bude len stupňovať.

Ako to celé vzniká?

Okrem vnútorných faktorov, ako je napríklad vek, hormóny či genetika, majú na našu pleť a celkový vzhľad vplyv aj vonkajšie faktory, ktoré vedia naozaj mnoho ovplyvniť. Tými zásadnými sú UV žiarenie, klimatická situácia a výkyvy (výrazné horúčavy alebo silný chlad, prípadne prechody z jedného extrému do druhého), ale i časté umývanie a nesprávna starostlivosť s nevhodnou kozmetikou.

Vzniku dehydrovanej pokožky predchádza proces, ktorý pozostáva z niekoľkých fáz. Ak sa v pleti nenachádzajú prirodzené prvky určené na hydratáciu, a teda stráca lipidy, to následne vedie k porušeniu ochrannej kožnej bariéry a pleť tak stráca schopnosť zadržiavať vlhkosť. Z toho dôvodu je teda pleť hydratovaná menej a vrchné vrstvy pokožky sú dehydrované. Podľa úrovne dehydratácie ju následne začínate aj pociťovať.

Slnku sa vyhýbať nemusíte

Keď už viete, ako sa to prejavuje  a čo stojí za vznikom tejto nemilej chybičky krásy, poďme sa pozrieť na to, ako sa jej účinne zbaviť. Dobrá správa je, že hoci teraz, počas leta, má na svedomí všetky tieto negatívne prejavy s najväčšou pravdepodobnosťou slnečné žiarenie, vyhýbať sa mu nemusíte. Samozrejme, kľúčom je zabezpečiť hydratáciu, čo však dokážete i s kvalitnou kozmetikou.

Prinášame vám TOP 4 produkty, ktoré sa zaručene postarajú o to, že vašu pleť už žiadne vonkajšie faktory nenarušia.

  1. Porenverfeinerndes & Mattierendes elixír na zmenšenie pórov a zmatnenie pleti jej na jednej strane poskytne dostatočnú hydratačnú starostlivosť, a na strane druhej zabráni nadmernej tvorbe mazu a postará sa o zmenšenie pórov.
  • Lift & Repair Kolagénové kapsuly majú prémiové zloženie kolagénových peptidov VERISOL a mnoho iných účinných látok, ktoré podporujú hydratáciu pokožky zvnútra, ale tiež výrazne redukujú vrásky a vyhladzujú celulitídu.

Lift & Repair Nočný krém obsahujúci kyselinu hyalurónovú a inovatívnu látku, z ľadu Antarcticine, ktoré sa postarajú o obzvlášť citlivú a suchú pleť.

Lift & Repair Sérum, ktoré pokožku krásne zjemní a hydratuje a zatočí i s vráskami.

Ak ste si už vybrali svojho kozmetického pomocníka, nezabudnite tiež na dostatočný pitný režim, kvalitný spánok a pravidelnú starostlivosť, ale najmä na striedmosť. ???? Pretože všetkého veľa škodí, aj slniečka.