Antarcticine a ľadovcová voda pre mladistvý a svieži vzhľad

S pribúdajúcim vekom je naša pleť suchšia, stráca farbu, spomaľuje sa tvorba buniek a začínajú sa objavovať prvé vrásky. Čas síce nedokážeme zastaviť, ale môžeme dopriať našej pleti dôkladnú starostlivosť.

Aké faktory vplývajú na vašu pleť?

Starnutie pokožky je prirodzený proces a prejavuje sa okolo 25.roku života. Prvé vrásky sú pre ženy veľkým strašiakom a hľadajú spôsoby ako spomaliť starnutie pleti.

Na našu pleť vplýva kombinácia vnútorných a vonkajších faktorov.

Vnútorné faktory:

 • hormóny
 • genetika
 • strata pružnosti spojivového tkaniva
 • znížená schopnosť viazať vodu
 • znižujúca sa schopnosť regenerácie
 • znížená sekrécia mazových a potných žliaz

Vonkajšie faktory:

 • oxidačný stres
 • znečistené ovzdušie
 • strava
 • fajčenie
 • nedostatočná starostlivosť

Pravidelná starostlivosť o pleť je dôležitou súčasťou prevencie proti prejavom starnutia. Mala by pozostávať z čistenia, ošetrenia a slnečnej ochrany. Zároveň by ste nemali zabúdať na správnu životosprávu a pravidelné dopĺňanie vitamínov a minerálov. Používanie kvalitných produktov s účinnými látkami, vám pomôže udržať mladistvý vzhľad.

Účinná látka: Antarcticine

Antarcticine je nový minerál, ktorý bol objavený vo vrstve ľadu v zálive Adlet Admirality Bay, ktorý pomáha mikroorganizmom prežívať v extrémnych podmienkach. Antarcticine je jednou z hlavných zložiek kozmetiky MEDICAL BEAUTY. Aktívna zložka je certifikovaná COSMOS z hľadiska kompatibility a udržateľnosti pokožky.

Napomáha k posilneniu syntézy kolagénu a elastínu v tele. Poskytuje jedinečné výsledky pri znižovaní hĺbky vrások a to až o – 44%. Antarcticine chráni pokožku pred dehydratáciou, zabraňuje predčasnému starnutiu a regeneruje ju.

Blahodarné účinky ľadovcovej vody

Výnimočne čistá ľadovcová voda sa využíva už niekoľko desaťročí a to najmä pre svoje blahodarné účinky. Dlhoročné skúmania ukázali, že ľadovcová voda obsahuje veľké množstvo minerálov ako sú vápnik, chlorid, magnézium, sodík, síran a kremeň. Voda, ktorá prechádza mrazom mení svoju kryštalickú mriežku, rýchlejšie sa vstrebáva a urýchľuje proces hydratácie. Dodáva pleti potrebnú vlhkosť, výraznú pružnosť a pokožka je viditeľne hladšia. Priaznivo pôsobí na unavenú pleť, dodáva jej svieži a mladistvý vzhľad.

Antarcticine a ľadovcová voda sú mimoriadne účinnými zložkami v kozmetických produktoch ako sú pleťové krémy, séra, očné krémy a gély.

MEDICAL BEAUTY si zakladá na kvalitnej pleťovej starostlivosti a preto na našom eshope nájdete LIFT & REPAIR denný krém LIFT & REPAIR sérum, ktoré obsahujú tieto zložky. Pomáhajú pri korekcii vrások, zmierňujú začervenanie, podráždenie pokožky a poskytujú trvalú hydratáciu vďaka ďalším účinným látkam.

Produkty sú dostupné na našom eshope aj v sieti DM drogérie.