4 kľúčové látky, bez ktorých sa vaša pleť nezaobíde

Nesmrteľná kyselina hyaluronová

Alebo v jednoduchom znení – voda a hydratácia. Dobrá správa je, že telo si ju produkuje i samo, no s pribúdajúcim vekom táto produkcia klesá. Jej úlohou je viazať vodu a vytvárať určitý gélovitý prvok. A prečo je v kozmetickom svete toľko ospevovaná?

Spolu s kolagénom, ktorý rozoberieme v druhom bode, predstavujú základné stavebné prvky kože. Úlohou kyseliny hyalurónovej je hydratovať pokožku a vlasy, odstraňovať odpad z buniek, ktoré majú malý krvný obeh a tiež vytvárať nové bunky. Okrem toho však plní aj funkciu syntézy spoločne so spomínaným kolagénom. Zatiaľ čo snahou kolagénu je spevniť pleť, kyselina hyaluronová hydratuje a vyživuje kolagén. Vďaka svojej schopnosti zadržiavať vodu udržuje kolagén vlhký a elastický. Preto, ak chcete aby bola vaša koža jemná, vyživená, bez vrások, známok napätia a suchosti, dbajte, aby ste si tento prvok hojne zabezpečili.

Z našich produktov odporúčame práve pleťové produkty LIFT & REPAIR, ktoré vašej pokožke okrem iného dodajú aj potrebnú kyselinu hyaluronovú.

Spoločné úsilie

Kolagén môžeme nazvať druhým podporným pilierom vašej dokonalej pleti. Zatiaľ čo kyselina hyaluronová má na starosti vlahu a hydratáciu, kolagén zabezpečí krásnu vypnutú pleť a mladistvý vzhľad. Predstavuje bielkovinu zastúpenú v najväčšom množstve, až 30 % a plní akúsi spojovaciu funkciu. Teda drží bunky a pokožku pekne pohromade. Jeho efekty sú nepopierateľné.

Ochabnutá a unavená pleť, vrásky, mdlá pleť bez života, suchá pleť – to všetko sa vám môže pritrafiť, a práve kolagén predstavuje riešenie.  Okrem toho tiež dokáže riešiť problémy s kožou, napr. horšie sa hojace zranenia či strie, a postará sa aj o problémy s vlasmi a nechtami. Horšia správa je, že podobne ako kyselina hyaluronová, aj jeho produkcia v ľudskom tele postupom času klesá. Preto si zabezpečte jeho prísun či už v podobe dobrej kozmetiky, alebo i prostredníctvom stravy. Mäso, morské plody, sója či iné strukoviny, želatína alebo huspenina, to všetko sú kolagénové bomby.

Zdravotná abeceda

Vitamíny sú už stará známa pesnička, no stále veľmi dôležitá. Okrem ich celkových účinkov na organizmus, ktoré sú samozrejmé, tiež prinášajú benefity aj pre vašu pleť.

A to najmä vitamín E a vitamíny skupiny B. Vitamín E má predovšetkým antioxidačné účinky a tak bojuje proti negatívnym vplyvom voľných radikálov. Okrem iného tiež chráni pleť pred stratou vlhkosti a vie podporiť aj jej hojenie.

Zo skupiny béčiek majú pre pleť význam najmä vitamín B2, ktorý taktiež podporí hojenie a chráni pokožku pred zápalmi a ekzémami. Vitamín B5 napomáha regenerácií tkanív a chráni pokožku pred toľko skloňovanými UV lúčmi. Ak ich chcete dopriať svojmu telu i pleti, vitamín E nájdete najmä v mandliach a v slnečnicových semenách, a vitamín B5 je v karfiole či brokolici.

A zinok poznáte?

Vedeli ste, že zinok má okrem pozitívneho vplyvu na vlasy a nechty i významný dopad na vašu pleť? Nuž, áno, je to skutočne kozmetický všeliek. Tento stopový prvok, ktorý je pre pokožku jeden z najdôležitejších má na starosti najmä obnovu kožných buniek, avšak napomáha aj pri tvorbe kolagénu a elastínu. Preto ho určite nepodceňujte.

Tak čo, nachádzate tieto zložky vo svojej kozmetike či v jedálničku? Samozrejme, nič sa nedeje ak práve každá vaša kozmetická vecička neobsahuje túto efektívnu zmes, avšak určite majte tieto zložky na pamäti a myslite na to, že ich treba dopĺňať. Prejaví sa to ako i na celom organizme, tak i na tom, čo nás ženy zvykne najviac potrápiť – na pleti.

A pre dokonalú výživu pleti zvnútra odporúčame morský kolagén LIFT & REPAIR s vysoko účinným prémiovým zložením kolagénových peptidov VERISOL® a vitamínu C, zinku, biotínu a selénu pre podporu syntézy kolagénu v tele a zlepšenie hydratácie pokožky zvnútra.